Technologia
Fotowoltaiczna

W dużym uproszczeni technologia fotowoltaiczna polega na zamianie światła rozproszonego w energię elektryczną.

Główne elementy
elektrowni PV

Instalacja fotowoltaiczna składa się z dwóch kluczowych elementów, paneli fotowoltaicznych oraz falownika. Panele fotowoltaiczne, przetwarzają promienie światła rozproszonego na prąd stały. Falownik natomiast przekształca prąd stały w prąd zmienny o napięciu 230V, taki sam jaki mamy w każdym gniazdku elektrycznym.

Panele Fotowoltaiczne

Stosowane przez nas panele marki ARGOM to przede wszystkim produkt bardzo solidnie wykonany w najnowszej technologii.

Inwertery (falowniki)

Niezawodność i bezkonkurencyjna sprawność to główne cechy stosowanych przez nas falowników marki GOODWE.

Opłacalność i zwrot
inwestycji

Badania potwierdzają że 95% inwestycji w przydomową elektrownie PV zwraca się już po 6 latach. Zakładając technologiczną żywotność na 25 lat jest to najbardziej opłacająca się inwestycja na rynku.

Przeprowadzane audyty w połączeniu z analizą opłacalności inwestycji pozwalają określić przybliżony okres zwrotu inwestycji. Główne czynniki, które określają okres zwrotu to przede wszystkim, ilość energii zużywanej względem ilości prognozowanej produkcji. Zakłada się że 1kWp elektrowni słonecznej produkuje conajmniej 1000kWh prądu rocznie. Uzyskaną wartość mierzoną w kWh następnie mnożymy przez aktualną stawkę za 1kWh. Następnie koszt instalacji dzielimy przez uzyskaną wcześniej kwotę produkcji rocznej.

W ten łatwy sposób możemy sami wyliczyć okres zwrotu instalacji oraz poziom opłacalności. W tym miejscu warto nadmienić że ceny energii elektrycznej rosną z roku na rok co powoduj skracanie czasu zwrotu inwestycji.

 

Realne uzyski
przydomowej elektrowni PV

Sprawność instalacji fotowoltaicznej warunkuje jakość zastosowanych komponentów oraz poprawny montaż. Zarówno falowniki jak i panele fotowoltaiczne określane są parametrem sprawności. Stosując wysokiej jakości sprzęt przy spełnieniu warunków poprawnego montażu elektrownia słoneczna produkuje conajmniej 1000kWh rocznie. Są to realne uzyski potwierdzone tysiącami funkcjonujący instalacji.